Arbëria gjunjëzon Besën! Kështu duket tabela në Superligën e Kosovës

Arbëria nga Dobraja e Madhe importon tre pikë të mëdha në luftë për ekzistencë, duke e gjunjëzuar Besën e Pejës, me rezultat 3:0 në kuadër të javës së 21-të të elitës së futbollit të Kosovës.  

Për 46 minuta skuadra nga Dobraja e Madhe e kreu punën!

Pikë të mëdha për Arbërinë, e cila ngjitet më vend të gjashtë me 25 pikë dhe Besa është në fund me 7 sosh.

Fitore në momentin e duhur për Arbërinë, që ia kthen vetëbesimin për sfidat e radhës.

Superliga e Kosovës
Gjilani-Ballkani     1:1
Prishtina-Drita 2:0
Trepça ’89-Llapi 1:0
Feronikeli-Drenica     1:3
Besa-Arbëria 0:3
Tabela
1. Ballkani    21    14    3    4    48:26    45
2. Drita    21    13    5    3    32:17    44
3. Prishtina    21    12    5    4    35:13    41
4. Gjilani    21    8    7    6    21:21    31
5. Trepça ’89    21    8    4    9    23:29    28
6. Arbëria    21    7    4    10    21:25    25
7. Feronikeli    21    5    9    7    24:21    24
8. Llapi    21    7    2    12    24:26    23
9. Drenica    21    6    5    10    15:29    23
10. Besa    21    1    4    16    13:49    7
Në javën e 22-të do të takohen: Arbëria-Feronikeli, Drenica-Gjilani, Drita-Besa, Llapi-Ballkani dhe Trepça ’89-Prishtina.

Ngjarja paraprake

Regjistrimi në çerdhe, komuna Saraj me informatë të rëndësishme

Ngjarja e ardhëshme

Mickoski do t’i përkrahë Selën dhe Gashin për interpelancën ndaj Spasovskit

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian