Arbëria – Feronikeli, ndeshja hapëse e javës së katërt

Sot nis java e katërt në Superligën e Kosovës në futboll.

Ndeshja hapëse e kësaj xhiroje do të jetë ajo mes Arbërisë nga Lipjani dhe Feronikelit.

Arbëria hyn në këtë ndeshje pas fitores 0:3 nga Besa e Pejës, kurse “Industrialistët” vijnë pas barazimit 2:2 ndaj Drenicës.

Momentalisht, Arbëria prin në tabelë me shtatë pikë, kurse Feronikeli ngec me katër sosh.

Kjo ndeshje zhvillohet në stadiumin “Agron Rama” në Obiliq, për shkak se stadiumi i Lipjanit nuk i ka përmbushur kriteret e FFK-së.

Ngjarja paraprake

Gabimet Me Ushqimin Që Ju Dëmtojnë Mëlçinë – Zbuloni Çfarë Duhet Të Bëni

Ngjarja e ardhëshme

Shtatëmbëdhjetë pjesëtarë të Ushtrisë të lënduar në aksidentin rrugor në aksin Shtip-Radovish

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian