Arbër Hajdari zbulon sa është paguar si opinionist në “Big Brother VIP”

Pas përfundimit të “Big Brother VIP”, opinionisti zyrtarë, Arbër Hajdari, ka bërë një postim falenderues për gjithë eksperiencën.

Në postim Arbëri, ka shpjeguar të gjithë ecurinë, që nga pranimi i ftesës e deri tek mendimet e shumra lidhur me situatat.

“Të nderuar miq, Në 5 tetor të vitit që lamë pas, pranova ftesën për të marrë pjesë në programin televiziv “Big Brother Vip”. Nuk ishte e lehtë për mua që gjatë këtyre muajve të ndiqja misionin tim me Fundjavën dhe gjithashtu këtë program. Mora pjesë sepse: Së pari, doja ti tregoja shqiptarëve se çfarë mendimi kam për shoqërinë, për vlerat qytetare, morale, njerëzore, intelektuale, çfarë besoj e përfaqësoj, për tema të ndryshme. Së dyti për të komentuar drejt, pa dallime, pa paragjykime, lojën e banorëve në shtëpi. Në fakt të qënit opinionist në këtë program kaq të ndjekur nuk ishte e lehtë, ishte një sfidë e imja. Shpresoj që gjatë gjithë kësaj kohe, të jem treguar i drejtë me mendimet e mia. Ju faleminderit të gjithëve për komentet e mesazhet e shumta gjatë gjithë kësaj kohe”, thuhej në postimin e opinionistit, Arbër Hajdari.

E në mesin e komenteve të shumta, ishte edhe një koment ku thuhej: Edhe ca lek i ke paluar, s’është keq.

Nuk mungoi, dhe i menjëhershëm ishte komenti i opinionistes i cili ia ka kthyer në këtë mënyrë.

“Ju është bërë mendja lekë lekë lekë. Arsyet i kam shkruar më lart pse kam shkuar. Nuk kam shkuar për asnjë lloj pagese, zero! Nuk bëhet çdo gjë për lekë në ktë botë!”, ka shkruar Arbëri në kundërpërgjigjen e tij.

Kujtojmë se të premtën e kaluar ku edhe ishte finalja, përfundoi edicioni i parë i “Big Brother VIP”.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Sanksionet e BE-së ndaj Rusisë hyjnë në fuqi më 23 shkurt

Story i radhës

Gjasat e Kosovës për kualifikim

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish