Arbër Ademi: Jemi të përkushtuar ndaj agjendës evropiane

Kryetari i Komisionit për Çështje Evropiane, deputeti, Arbër Ademi i shoqëruar nga ambasadori i Sllovakisë në Maqedoninë e Veriut, Henrik Markus, sot ka realizuar takim me drejtorin e Asociacionit për Politikë të Jashtme të Sllovakisë, Tomas Strazay.
Ademi gjatë takimit me Strazay ka theksuar se Maqedonia e Veriut është e përkushtuar ndaj agjendës evropiane të vendit për të cilën ka konsensus nacional, politik dhe qytetarë. Gjithashtu ka bërë të ditur se mbështetja sllovake për vendin është shumë e rëndësishme ku janë dakorduar që bashkëpunimi mes dy vendeve në interes të qytetarëve të vazhdojë edhe në periudhën e ardhshme.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Ja kush u zgjodhën prorektor në UNT

Story i radhës

Dita Botërore e Lirisë së Shtypit: Është koha për ndryshime thelbësore që do të garantojnë liri në punën e gazetarëve

Të fundit nga