Arabi Saudite, 24 të vdekur nga COVID-19 brenda 24 orëve

Numri i të vdekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në Arabinë Saudite ka arritur në 4.947, transmeton Anadolu Agency (AA).

Në 24 orët e fundit, vendi ka regjistruar 24 viktima nga virusi dhe 468 raste të reja, njoftoi Ministria saudite e Shëndetësisë.

Numri i përgjithshëm i të infektuarve në Arabinë Saudite ka shkuar në 337.711 me rastet e reja të konfirmuara.

Ndërkaq, deri më tani, 323.208 persona janë shëruar nga virusi, me 596 të shëruar në 24 orët e fundit.. .

Ngjarja paraprake

Rritet numri i viktimave dhe rasteve të reja me coronavirus në Bosnje

Ngjarja e ardhëshme

Drutë e lagura të Zeadinit!

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian