Aplikacioni Snapchat sjell vendndodhjen në kohë reale

Snapchat vendosi të shtojë një funksion të ri të shpërndarjes së vendndodhjes ndërsa përpiqet të rrisë sigurinë. Aplikacioni prezantoi ndarjen e vendndodhjes në kohë reale ku përdoruesit mund të dërgojnë vendin ku janë tek miqtë e tyre për një periudhë të caktuar kohore.

Në Snap Map ky funksion ka ekzistuar prej vitesh por versioni aktual përditëson vendndodhjen në hartë vetëm kur aplikacioni Snapchat është i hapur.

Me funksionin e ri, përdoruesit mund të ndajnë vendndodhjen në kohë reale ngjashëm me Apple Find My. Vendndodhja mund të ndahet për 15 minuta, 1 orë ose 8 orë pa ndërprerje.

Funksioni vjen në një moment kur Snap përpiqet të rrisë sigurinë. Kompania kufizoi numrin e rekomandimeve të miqve për adoleshentët ndërsa drejt fundit të vitit do të lançojë funksionalitetet e kontrollit prindëror. /PCWorld Albanian

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Mickoski: Nuk pres që kjo qeveri kriminele t’i lërë kolltukët prej lëkure

Story i radhës

Për një vlerë dhe narrativ ndryshe në politikën e jashtme ose diplomacinë e Kosovës…

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish