Anulohet ndeshja Islandë-Itali!

Coronavirus ndalon ekipin axurr U-21. Ndeshja midis Islandës dhe Italisë, e vlefshme për kualifikimin në Kampionatin Evropian U-21 dhe e planifikuar për këtë pasdite, është shtyrë zyrtarisht për një datë të mëvonshme.

Pas konfirmimit të pozitivitetit të dy lojtarëve të ekipit kombëtar dhe një anëtari të stafit teknik, autoritetet kompetente vendosën të shtyjnë ndeshjen. Dje kishin rezultuar pozitiv Bastoni i Interit dhe Carnesecchi, ndërsa sot Gabbia, Plizzari dhe një pjestar i stafit.

Traineri Nicolato dhe djemtë e tij tani po punojnë për kthimin në Itali.

Ngjarja paraprake

Ndodhë në Mitrovicë, e fal gjakun e babës dhe vëllaut me telefon nga mërgata

Ngjarja e ardhëshme

Osmani: Para nesh kemi një mundësi historike për integrimin evropian të rajonit që nuk guxojmë ta humbasim

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian