Anulohet gara e lëshimit në Kitzbuehel

Sot ishte paraparë që të mbahet gara e lëshimit në Kupën e Botës në ski, por u anulua.  

Gara u parapa të mbahej në Qendrën e Skive në Kitzbuehel të Austrisë, por u anulua për shkak të motit të keq, por që do të mbahet të dielën, ndërsa gara e Super-G u shty për të hënën, kështu vendosën organizatorët e garës.

Gjatë natës, pati reshje të borës dhe të shiut, që e rënduan shtegun e skijimit.

Për të dielën dhe të hënën, parashikimi i motit është më i favorshëm, me temperatura më të ulëta dhe me mundësi me pasur më pak reshje bore.

Ngjarja paraprake

"Turqia gjendet në mesin e 10 vendeve që projektojnë, ndërtojnë dhe mirëmbajnë luftanijet e veta"

Ngjarja e ardhëshme

Vdes legjenda e gazetarisë, Larry King

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian