Anthony Fauci siguron Bill Gatesin se kriza e coronavirusit ‘do të marrë fund’

Duke kaluar sfidat e përditshme të të jetuarit në një botë të mbërthyer nga COVID-19, mund të jetë e vështirë të imagjinohet një fund i krizës së coronavirusit.

Por Anthony Fauci, drejtori i Institutit Kombëtar të Alergjisë dhe Sëmundjeve Infektive, siguroi të hënën bashkëthemeluesin e Microsoft Bill Gates se bota do të arrijë atje.

Gates dhe aktivistja Rashida Jones intervistuan Faucin në episodin e parë të programit të ri të tyre të quajtur Bill Gates dhe Rashida Jones bëni pyetje të mëdha.

Kur Fauci u bashkua me programin e tyre, ai tha se njerëzit do të duhet të mbajnë maska, të lajnë duart shpesh dhe të kenë distancë fizike për të kaluar në mënyrë të sigurt gjatë dimrit dhe ai diskutoi mbi sfidat e shpërndarjes me sukses të një vaksine kundër COVID-19.

“Unë dua t’u them njerëzve, mos u dorëzoni”, tha Fauci.

“Kjo do të marrë fund. Shkenca do të na ndihmojë me një vaksinë dhe terapi, dhe nëse i kushtojmë vëmendje masave të shëndetit publik, ne mund të fitojmë kontrollin e saj. Gjëja që ju nuk doni të ndodhë është se njerëzit mund të thonë, “Unë kam bërë kaq shumë, kam mbajtur maskën, kam mbajtur distancën fizike, por jam lodhur nga kjo, kjo nuk është e mirë”, tha ai.

Ngjarja paraprake

Baggio: Do dëshiroja të luaj për Guardiolën

Ngjarja e ardhëshme

Presidenti Trump shkarkon kreun e agjencisë për sigurinë e zgjedhjeve

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian