Anthony Blinken do të jetë Sekretar i ri i Shtetit​ në SHBA

Presidenti i zgjedhur
amerikan, Joe Biden duke se ka zgjedhur Anthony Blinken si sekretar të
Departamentit të Shtetit, shkruan Gazeta Sinjali.

Njoftimi zyrtar pritet të bëhet nesër, kur presidenti i
zgjedhur do të emërojë gjithashtu edhe këshilltarin e tij për siguri kombëtare
dhe ambasadorin e SHBA në OKB.

Jake Sullivan pritet do të marrë rolin e këshilltarit, ndërsa Linda Thomas-Greenfield pritet të zgjidhet ambasadore në OKB. /Gazeta Sinjali/

Ngjarja paraprake

Mos e ndani nga dieta juaj, 5 arsyet e rëndësishme përse duhet të pini çdo ditë një gotë lëng portokalli

Ngjarja e ardhëshme

Meshkujt që konsumojnë më pak mish, jetojnë më gjatë!

të fundit nga