“Ansu Fati pasardhës i Messit? Ansu është pasardhës i Ansu”

“Ansu Fati pasardhës i Messit? Ansu është pasardhës i Ansu”

Luis Enrique, trajneri i Spanjës, është duke u munduar ta largojë presionin nga 17 vjeçari, Ansu Fati.

Talenti i Barcelonës ka shkëlqyer në dy takimet e para në La Liga duke shënuar tre gola.

Ai shihet si pasardhësi i Lionel Messit, kur ky i fundit t’i varë atletet.

Sido që të jetë, Enrique është duke u munduar që të largojë presionin nga 17-vjeçari nga i cili si Spanja ashtu edhe Barcelona presin shumë.

“Ansu Fati pasardhës i Messi? E shoh Ansun pasardhës të Ansu”, u përgjigj Enrique.

I pyetur nëse ka frikë se mos Fati mund të gabojë dhe të digjet si lojtar, ai shtoi: “Nuk kam aspak frikë që gjërat për Ansu Fati po shkojnë shumë shpejt”.

“Do të mundohemi të kujdesemi për të”. 

Ngjarja paraprake

Ngjarjet e ditës së sotme

Ngjarja e ardhëshme

Moti sot me diell dhe temperatura deri në 28 gradë Celsius

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian