Anid Kurti po shkëlqen, fiton me ekipin e tij turneun në Finlandë

Anid Kurti, djali i ish futbollistit të mirënjohur, Xhevatit, vlerësohet ndër talentet më të mëdhenj në Finlandë, me ekipin e tij shkëlqyen në një turne në Finlandë.

“Anidi dhe ekipi i Ilves P-11 e fituan turneun ‘Ilves Cup’, që mbahet çdo vite në Tampere me ekipet më të mira të Finlandës!

Ne finale Ilves – HJK 2:1”, ka shkruar Xhevat Kurti.

Image

Anidi përveç që është i shpejt dhe driblues i hatashëm, është edhe i jashtëzakonshëm për goditje nga distanca.

Me një fjalë, vjen nga një familje sportistësh, babai i tij, Xhevati ka qenë ndër mbrojtësit më të mirë, po ashtu edhe axha i tij, Shefqeti, prej mbrojtësve më të mirë në vitet e pasluftës në Kosovë.

Ngjarja paraprake

Jeni kuriozë? Ja si do të ndikojë solstici i verës në secilën shenjë të Horoskopit

Ngjarja e ardhëshme

Rita Ora shfaqet e buzëqeshur gjysmë e veshur në bluzën blu

të fundit nga

Tirana barazon

Tirana dhe Egnatia u ndanë në barazim 2-2 në miqësoren e zhvilluar

AlbanianEnglishMacedonian