Anglia vendos karantinë për udhëtarët nga Turqia dhe Polonia

Udhëtarët që mbërrijnë në Angli nga Turqia dhe Polonia do të duhet t’i nënshtrohen një karantine dyjavore, për shkak të një ringjalljeje të epidemisë së koronavirusit të ri, njoftoi sot qeveria britanike.

“Kjo masë, që ka të bëjë gjithashtu me ishujt holandezë Bonaire, Saint Eustache dhe Saba, do të zbatohet nga ora 03:00 GMT të shtunën”, tha ministri britanik i Transportit, Grant Shapps në Twitter.

Britania e Madhe, vendi më i goditur në Europë nga virusi, me më shumë se 42 000 vdekje, po përpiqet të mbrojë veten nga rastet e reja të COVID-19 nga jashtë vendit.

Ngjarja paraprake

Aksion për dhurim të gjakut në Xhepçishtë të Tetovës

Ngjarja e ardhëshme

Carovska në dorëzimin e donacionit nga TIKA në SHFK “Petar Zdravkovski Penko”

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian