Anglia më e mirë se Belgjika, Kroacia se Suedia 

Anglia triumfoi me rezultat 2:1 kundër Belgjikës, në ndeshjen e Ligës së Kombeve në Divizionin A në futboll. Anglia si vendas tregoi lojë të mirë ndaj rivalit. 

Për Anglinë shënuan Rashford në minutën e 39-të nga penalltia, Mount në atë të 64-tën dhe për Belgjikën Lukaku në minutën e 16-të nga penalltia. 

Anglia kryeson me 7 pikë, pasojnë Belgjika me 6 pikë etj. në grupin 2. 
Kroacia si vendas e mundi me 2:1 Suedinë.

Për kroatët shënuan Vlasiç (16’), Kramariç (84’) dhe për suedezët Berg (66’).
Kroacia është në vend të tretë me 3 pikë dhe Suedia në fund me 0 pikë në grupin 3.

Ngjarja paraprake

Fshatrat dhe qytetet e Kosovës që nesër nuk do të kenë rrymë deri në 12 orë

Ngjarja e ardhëshme

​Reja pas ndeshjes: Ikim nga kjo ndeshje të penalizuar

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian