Anglezet se harrojnë pritjen qe ua beri tash një vjet Kosova

Anglezet se harrojnë pritjen qe ua beri tash një vjet Kosova

Kanë kaluar një vit prej që Kosova e kishte mirëpritur Anglinë në Prishtinë për ndeshjen që vlente për kualifikimet e Euro 2020, e të cilën Kosova e kishte humbur me rezultat 4-0. 

Por, ishte mikpritja ajo që e kishte bërë të mahnitshme këtë ndeshje e ku shumë media në Angli dhe në tërë globin kishin raportuar për mikpritjen.

“Një pritje e jashtëzakonshme. Një paraqitje e fuqishme. Një vit më parë: Një natë e madhe për Anglinë në Kosovë”.

Kosova kishte përfunduar kampanjën e kualifikimeve për Euro në vendin e tretë derisa Anglia ishte në vendin e parë ku kishte pësuar vetëm një humbje, atë kundër Çekisë Pragë. Që nga ajo kohë Kosova që 10 ndeshje nuk di për fitore.

Ngjarja paraprake

LSDM: Maqedonia meriton negociatat me BE-në

Ngjarja e ardhëshme

Familjarët ankohen se i vdekuri nga Covid në Mitrovicë u la në dhomë me të gjallët

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian