Andrra Destani rrëfen 5 vitet si gruaja e Sinan Hoxhës dhe jetën si sipërmarrëse

Andrra Destani, pasi ka festuar 5 vjetorin e martesës me Sinan Hoxhën, ka zbuluar detaje nga jeta e saj si gruaja e këngëtarit të njohur, plani për fëmijë të dytë dhe menaxhimin e biznesit plot 600 mijë Euro.

Andrra ka zbuluar më shumë detaje rreth marrëdhënies së tyre nëpërmjet disa postimeve në Instastory, duke iu përgjigjur pyetjeve të kureshtarëve. Gjatë bashkëbisedimit me ndjekësit, ajo u pyet se për çfarë arsye grindet më shumë me Sinanin.

“Kur Sinani thotë se jam xheloze!”, ishte përgjigja e saj pa asnjë kompleks. Në një postim tjetër ajo tregoi se dëshiron një familje të madhe, me dy ose tri fëmijë, ndërkohë që çifti janë prindër të një djali, Ansit.

Pak ditë më parë ajo festoi 5- vjetorin e martesës me Sinanin, duke postuar foto nga dita e dasmës. Bashkë me fotot, ajo i bëri një dedikim special burrit të saj, ndërsa i shkruante:

“5 vite më parë, në altarin e dashurisë u betuam mes emocionesh për lumturi të përjetshme, të cilën e dëshmoj çdo ditë pa kursim. Kemi bekimin e Zotit për ajrin e dashurisë që frymojmë dhe rrjedhën e pafundme të çasteve që së bashku përqafojmë. Je buzëqeshja ime që kurrë s’do të venitet, je loti im i gëzimit! S’më tremb asnjë dallgë e jetës, sa kohë streha ime je ti! Jemi festa e jetës së njëri-tjetrit, gëzuar dashuri!”, shkruante Andrra krah fotosnga dita kur kurorëzuan dashurinë.

Por si po shkon jeta e saj në krah të një prej këngëtarëve më të paguar në koncerte e live? Dihet se para dy vitesh ajo inauguroi në prani të personazheve të famshme, biznesin e saj (një dyqan fustanesh nusërie), një investim që kapi vlerën 600 mijë euro.

Për ngritjen e këtij biznesi, Sinani u shpreh se kishte investuar gjithë kursimet e tij ndër vite, në mënyrë që t’i siguronte bashkëshortes jetën e dëshiruar si sipërmarrëse

Ajo tregoi më vonë se si ta bëjë më së miri atë punë, deklaratë që u konfirmua dhe nga vetë Andrra. Por duket se jo gjithçka është e thjeshtë për Andrrën, e cila përveç biznesit, ka rolin e nënës duke qenë se kujdeset për djalin e vogël.

Në “Instagram”-in e saj ajo poston shpesh foto dhe video nga ambientet e brendshme të dyqanit, ku ekspozon fustanet e reja të nusërisë dhe mbrëmjeve për vajzat. Pas martesës, si Sinani dhe Andrra rrëfyen shumë sekrete nga marrëdhënia e tyre për mediat

E pyetur se sa e vështirë ishte të merrte vendimin për të braktisur gjithçka në Gjermani e të vijë të jetojë në Tiranë si gruaja e Sinanit, Andrra u përgjigj pas martese kështu: “Dashuria më ka verbuar!

Për sa u përket detyrave të shtëpisë, Sinani shprehej se “janë të ndara me shekuj punët te ne shqiptarët: burri është burrë e gruaja, grua”. Ndërsa Andrra tha se burri i saj do të jetë shumë në rregull në këtë pjesë, sepse edhe mua më kanë mësuar që gruaja në shtëpi është shefja e punëve.

Nuk mendoj se do ta ndjek pas kudo. Ndoshta mund ta shoqëroj kur të ketë koncert në ndonjë shtet apo qytet që s’e kam parë, por jo gjithë kohën. Unë kam profesionin tim, ndërsa ai të vetin”, shprehej ajo.

Ndërsa për zgjerimin e familjes me fëmijë të tjerë, u përgjigj se do të dojë të ketë katër fëmijë, dy djem dhe dy vajza. Por kjo është në dorën e Zotit!”.

Ngjarja paraprake

Dy mësuese dhe një inspektor Policie rezultojnë pozitiv me COVID-19 në qarkun e Beratit

Default thumbnail
Ngjarja e ardhëshme

Ky është populli që tradhton më së shumti në botë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian