Andre Silva vendos rekord në Bundesliga me Frankfurt

André Silva hyn në historinë e Eintracht Frankfurt dhe Bundesliga.

Ish-sulmuesi i Milanit, me dygolëshin e shënuar në javën e parafundit të kampionatit, e çoi numrin e golave ​​të tij në 27.

Asnjëherë më parë asnjë lojtar i Eintracht nuk ka shënuar aq shumë: rekordi i përkiste Bernd Holzebein, i cili shënoi 26 gola në sezonin 1976-77.

Dhe Silva ka shansin ta përmirësojë edhe më shumë nëse shënon edhe ndeshjen e fundit të kampionatit.

Ngjarja paraprake

​SHBA - BE nisin bisedimet për heqjen e tarifave të çelikut

Ngjarja e ardhëshme

Ferdinand: Mohamed Salah nuk po merr meritat e duhura, është lojtar i madh

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian