Ancelotti tregon datën e rikthimit të James

James Rodriguez ka humbur pesë ndeshjet e fundit të Everton për shkak të një problemi me muskuj.

Ancelotti ka njoftuar se kolumbiani pritet të jetë i gatshëm për sfidën ndaj Wolves, më 12 janar.

Bosi i Everton konfirmon se sulmuesi Richarlison është i aftë të përballet me West Ham në ditën e vitit të ri.

Ai gjithashtu ka vlerësuar protokollet e koronavirusit të Premierligë pas shtyrjes së ndeshjes ndaj Man City, për shkak që këta të fundit kishin 4 raste pozitive me Covid-19.

Evertoni për momentin janë të rënditur në pozitën e katërt në renditjen tabelore dhe synojnë të kualifikohen për Ligën e Kampionëve.

Ngjarja paraprake

Drejtori Koka falënderon ambasadën e Gjermanisë për donacionin e dhënë

Ngjarja e ardhëshme

Marrëveshja miliarda euro BE-Kinë, pas 7 vjet nënshkruajnë dokumentin

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian