Ancelotti: Nëse mbajmë shpirtin, do t’ia dalim

Reali është ende i pamposhtur nën urdhrat e teknikut italian, derisa nesër do përballen me Mallorcan.

Tekniku italian ka folur për disa tema në konferencë për shtyp para kësaj ndeshje.

Ndryshime ndaj Mallorcas?
Por, do këtë disa ndryshime, por do bisedojë me lojtarët se pari pastaj do shikojë formën e tyre”.

“Gjërat janë duke shkuar mirë, por do këtë kohë të vështirë gjatë këtij sezoni. Nëse mbajmë shpirtin, do t’ia dalim mirë”.

Situata e Asensios?

“Mendoj se të gjithë lojtarët e dinë vendin në skuadër, nuk do ishte normale nëse do ishte i lumtur me këtë situatë. Isco i palumtur? Kjo është mirë. Nuk më pëlqen kur lojtarët janë të lumtur nëse nuk luajnë”.

Mirë për Vinicius mos ardhja e Mbappe?

“Nuk e di atë, por Vini ka besim të plotë”.

Loja e mirë apo fitorja?

Fitorja është e para, por edhe të luajmë mirë ndonjëherë është më mirë se fitore. Në futboll, bilanci është çelësi, duhet të përformojmë mirë, me dhe pa top”.

Ndeshja mes Realit dhe Mallorcas nis në ora 22:00.

WWW.GAZETA.MK

Ngjarja paraprake

“Minishengeni, vendosja e hemogjenisë serbe në rajon”/ Berisha zbulon çfarë i ka thënë Bashës ambasadorja Yuri Kim

Ngjarja e ardhëshme

Gresa Behluli konfirmon shtatzaninë me klipin e ri

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian