Analisti i njohur “shpërthen” ndaj presidentit Meta: Është i padëmshëm, i pa kulturuar

Në studion e emisionit “Open”, po flitet mbi dy njerëzit më të rëndësishëm politik në Shqipëri, kryeministrin Edi Rama dhe presidentin Ilir Meta.

I ftuar në studio është analisti Frrok Çupi, i cili hodhi akuza të forta ndaj presidentit Meta. Sipas Çupit, presidenti nuk përmbën asnjë rrezik, ndërsa nuk ngurroi ta akuzoi atë si të “pakulturuar”.

“Problemi është ky që presidenti i Republikës nuk përbën asnjë rrezik, përbën rrezik për zhurmën që bën, i përket një klase të pakulturuar. Ne pas rënies së komunizmit, sollën njerëz të pa kulturuar e arsimuar. Ne vijmë në momentin që kemi një president të panevojshëm. Mendo një republikë që ka një president jo thjesht simbol, por është një person i pa rrezikshëm”, tha Çupi.

Ngjarja paraprake

Dhënia e kompetencave shtesë AKI-së dhe Agjencionit të Zbatimit të Ligjit

Ngjarja e ardhëshme

Qyteti i New Yorkut mbyll 169 shkolla shkaku i rritjes së rasteve me COVID-19

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian