Ambasadorja e Shqipërisë në SHBA pozitive me Covid-19

Floreta Faber, ambasadorja e Shqipërisë në SHBA ka rezultuar pozitive me Covid-19.

Lajmin e ka bërë vetë me dije ambasadorja përmes një postimi në Facebook.

Ajo shprehet se është testuar pozitivisht në Uashington sapo është kthyer nga Shqipëria.

“Të dashur miq, Sot u ktheva nga Shqipëria pas një udhëtimi pune dhe pasdreke arrita në Uashington. Sapo zbrita në aeroport, si masë profilaktike bëra testin e Covid-19. Përgjigja ishte POZITIV. Ju njoftoj nëpërmjet këtij mesazhi, pasi këto ditë kam zhvilluar shumë takime pune me mjaft zyrtar dhe kolegë, si dhe kam takuar pa fund shokë e miq, familjarë dhe njerëz të afërm, të cilët nuk i njoftoj dot një nga një. Unë u testova negativ ditën kur u nisa drejt Shqipërisë. Në çdo ambient apo takim, zyrtarë apo miqësor, kam mbajtur maskë dhe kam ruajtur distancën e kërkuar, por qartësisht jo mjaftueshëm. Mos i hiqni në asnjë moment maskat. Uroj më të mirën për secilin nga ju!”

Ngjarja paraprake

Që nga sot, ky shtet e bën të detyrueshme maskën në çdo ambient

Ngjarja e ardhëshme

Rezart Veleshnja hedh poshtë çdo thashethem dhe rikthehet sërish në Shiko Kush Luan

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian