Ambasadori Minxhozi priti në takim kryetarin Haliti

Gjatë vizites, ambasadori i shtetit shqiptar Qemal Minxhoqi, ka pritur në një takim, kryetarin e komunës së Vitisë Sokol Halitin.

Ata u bisedua për bashkëpunimin e ndërsjellët, si dhe për mundësit e bashkëpunimin në nivel lokal.

Kryetari Haliti ka falënderuar ambasadorin Minxhozi, për bashkëpunimin tejet të mirë.

Po ashtu,  për përkushtimin në avancimin e proceseve që kanë të bëjnë me qeverisjen lokale.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Shkoi i plagosur në spital, ndërron jetë një person në Lezhë

Story i radhës

Zgjatja e vettingut, Kryemadhi: Të mos votojmë nga frika e prokurorëve belgë dhe kolegëve që janë në burg

Të fundit nga