Ambasada e SHBA: Në 2021 të forcojmë më tej miqësinë mes dy vendeve

Përmes një mesazhi të shpërndarë në rrjetin social Twitter, Ambasada e SHBA në Tiranë uron shqiptarët me rastin e ndërrimit të viteve.

Ambasada shpreson që vitin e ardhshëm të forcohet miqësia mes dy vendeve ndërsa do të festohet edhe 30-vjetori i rivendosjes së marrëdhënieve mes dy shteteve.

“Ndërsa 2020 po shkon drejt mbylljes, rikujtojmë arritjet që SHBA dhe Shqipëria kryen së bashku këtë vit të shkuar.

Image

Twitter

Në 2021, ne shpresojmë të forcojmë më tej miqësinë midis nesh dhe të festojmë 30 vjet prej përtëritjes së marrëdhënieve diplomatike. Gëzuar Vitin e Ri!“

Ngjarja paraprake

Mijëra njerëz dolën në rrugë për të festuar Vitin e Ri në Wuhan

Ngjarja e ardhëshme

Andi dhe Tea kërkojnë të kalojnë bashkë natën e ndërrimit të moteve

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian