Ambasada Amerikane i dhuron MPB-së mjete mbrojtëse nga COVID-19

Ministria e Punëve të Brendshme (MPB) ka pranuar sot një donacion nga Ambasada Amerikane në Prishtinë.

Ky donacion përmban mjete mbrojtëse nga Covid-19, si maska shumë përdorimesh, dezinfektues dhe dorëza që janë të destinuara për MPB-në dhe tri agjencitë e saj.

Me këtë rast ministri Veliu ka falënderuar Ambasadën për ndihëm të vazhdueshme, duke shtuar se institucionet janë duke bërë të pamundurën në luftimin e pandemisë.

Ngjarja paraprake

PD depoziton tjetër padi për shpifje ndaj Erion Veliajt: Është pjesë e fushatës së qëllimshme denigruese të PS

Ngjarja e ardhëshme

Ligji për Mediat, Rama: Nuk do ta çojmë sërish në Venecia

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian