Alternativa e zevendëson Besën në Qeveri

Ditëve të fundit po përflitet për një hyrje-dalje nga Qeveria e RMV-s. Kanë mbetur edhe 3 ditë deri në përfundim të zgjedhjeve lokale për t’u parë se kush do të jetë fituesi dhe humbësi më i madh i këtij cikli zgjedhor. Alternativa me shumë gjasë do të jetë pjesë e Qeverisë për të përforcuar edhe më tepër koalicionin Qeveritar. Dështimi i madh me koalicionin ASH dhe VMRO ka bërë që Afrim Gashi dhe ta shqyrtojë ofertën dhe në fund ta pranojë për t’u bërë pjesë e Qeverisë e cila me shumë gjasë do të vazhdojë deri në fund të mandatit në vitin 2024.Nuk i mbetet gjë tjetër Alternativës dhe Lëvizjes Besa përveç se të ndryshojnë vendet e tyre. Njëra të futet dhe tjetra të del nga Qeveria. Pikëpyetja e vetme është se cilën ministri apo drejtori do ta udhëheq Alternativa e Afrim Gashit.

Ngjarja paraprake

Operacioni ndërkombëtar kundër tregut të zi çon në arrestimin e 150 individëve

Ngjarja e ardhëshme

ВИДЕО | Дечков: Социјалните мрежи предизвикуваат двојна виктимизација на жртви на насилство

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian