Aliyev: Thashethemet nga Armenia se Turqia po përfshihet në konflikt janë provokuese

Presidenti i Azerbajxhanit, Ilham Aliyev, ka deklaruar se Turqia nuk është palë në konfliktin me Armeninë dhe se ajo vetëm ofron mbështetje morale, transmeton Anadolu Agency (AA).

“Thashethemet nga Armenia se Turqia po përfshihet në konflikt janë provokuese”, tha Aliyev.. .

Ngjarja paraprake

Kriza ekonomike pas tërmetit e pandemisë, FMN vlerëson masat e marra nga qeveria: Ja çfarë duhet të bëni në vijim

Ngjarja e ardhëshme

Princeshë Diana mendonte se ndenjat e Charles ishin mbytur që në lindje nga prindërit e tij

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian