ALI AHMETI uron Presidentin e ri Amerikan Xho Bajden dhe falënderon Presidentin Tramp

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, i pari ka uruar presidentin e ri të zgjedhur amerikan vetëm pak çaste pas konfirmimit të fitores në zgjedhjet presidenciale të 3 nëntorit.

“Rikthehet miku jonë i madh, Joe Biden, tashmë në krye të Shteteve të Bashkuara të Amerikës”

Uroj shëndet, punë të mbarë dhe suksese për Presidentin Biden dhe përgëzoj SHBA-të për përmbylljen e procesit zgjedhor dhe të zgjedhurit e ri në Kongres, Senat dhe në Shtëpinë e Bardhë.

Falënderime të mëdha edhe për Presidentin Donald Trump dhe kontributin e tij në 4 vitet e kaluara.

Miqësia jonë me SHBA-të është e përhershme”, ka shkruar Ahmeti në uratën e tij.

Ngjarja paraprake

Berisha i përgjigjet publikisht Ramës: Ja pse e votova raportin e Dick Marty

Ngjarja e ardhëshme

Ali Ahmeti uron Presidentin e ri Amerikan Xho Bajden, falenderon Presidentin Trump

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian