Ali Ahmeti: Pres të zgjidhet çështja me Bullgarinë ashtu siç ndodhi me Greqinë

”Kjo situatë për mua është shqetsuese sepse po ndikon tek qytetarët maqedonas të cilët po shfrytëzojnë këtë situatë me Bullgarinë po krijojnë euroskepticizëm po krijojnë qëndrime anti-amerikane, unë me shqetësim i përcjelli debatet ku ata shprehen kundër Washingtonit, kundër ambasadës Amerikane, gjoja se këtu për gjithçka vendos SHBA. Këto gjëra nuk qëndrojnë, ne atyre duhet ti jemi mirënjohës që vendi ynë të përparojë të jetë i sigurtë të kemi standarte të larta.

Unë pres epilog me Bullgarinë, çka i ndodhi Maqedonisë që zgjodhi çështjet me Greqinë pra edhe me palën bullgare duhet të kalohet, problemet historike le ti zgjedhin historianët e shkenctarët, ne duhet të marim vendime të guximshme politike dhe të mbyllet ky proces”.

YouTube video

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Ahmeti: BDI ka qenë dhe është çelësi i çdo Qeverie

Story i radhës

Rritja e pagave tek mësimdhënësit, Ahmeti: Meritojnë të trajtohen me dinjitet

Të fundit nga