Ali Ahmeti mbetet lideri më i besueshëm ndër shqiptarët në Maqedoni

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti mbetet politikani më i besueshëm tek elektorati shqiptar.

Sipas të anketuarve në Ali Ahmetin besojnë 7.3% i pasuar nga Zijadin Sela me 3,8 për qind.

Lideri i Besës Bilal Kasami i besojnë, 1,9 për qind, ndërsa Afrim Gashi i Alternativës i besojnë e të anketuarve.

Tridhjetë e dy për qind e të anketuarve thanë se nuk i besonin asnjë politikani, 15.4 për qind nuk dinin të përgjigjen dhe 3.2 për qind thanë se nuk kishin besim.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Ali Ahmeti më i përkrahur nga shqiptarët se të gjithë të tjerët bashkë

Story i radhës

Koalicioni me VMRO-në dhe Levicën, shkatërroi Aleancën dhe Besën

Të fundit nga