ALI AHMETI: Albin Kurti mua dhe BDI-në do t’i ketë partnerë për të mirën e gjithë shqiptarëve

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka uruar kryeministrin e ri të Republikës së Kosovës, Albin Kurtin për rizgjedhjen në drejtim të Qeverisë, informon GAZETA.MK

Ahmeti përmes faqes së tij zyrtare në facebook i ka shkruar kryeministrit Kurti se tek ai dhe tek e gjithë BDI-ja ai ka partnerë në avancimin e marrëdhënieve në interes të qytetarëve tanë.

Ky është postimi i plotë i kryetarit Ahmeti:

 

Ngjarja paraprake

Të shtënat me armë zjarri në Durrës/ Plagoset një 25-vjeçar, policia jep detajet për ngjarjen

Ngjarja e ardhëshme

Këshilli Koordinues i Diasporës, apel mërgatës nga Maqedonia e Veriut

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian