​Albin Tahiri thyen rekordin personal në lëshimin e parë në LOD

Skitari nga Kosova Albin Tahiri ka garuar sot në disiplinën e lëshimit në skijimin alpin të Lojërave Olimpike Dimërore Pekini 2022.

Tahiri përfundoi në vendin e 35-të nga 43 garues, njëherit kjo ishte pozita e tij më e mirë në Lojërat Olimpike Dimërore.

Garën e tij Tahiri e përfundoi në kohën 1 minutë e 52.44 sekonda.

Në vazhdim Albini do të garojë edhe në disiplinat e kombinimit alpin, sllallomit dhe sllallomit të madh.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Disa arsye befasuese për të ftuar qenin të flejë në shtrat me ju çdo natë

Story i radhës

“Denonconi rastet e abuzimit”/ DPSHTRR thirrje qytetarëve: Të luftojmë qelizat e dëmshme të entit tonë

Të fundit nga

Rodri parashikon finalen

Para finales së Ligës së Kampionëve kundër Interit, mesfushori i Manchester Cityt, Rodri ia besoi ndjenjat