Albin Kurti rezulton pozitiv me Covid19

Ish kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka njoftuar se dje ka rezultuar pozitiv me koronavirus.

Ai tha se do të qëndroj në vetizolim për dy javë.

Postimi:

Të nderuar anëtarë të Lëvizjes e qytetarë të Republikës,

Parmbrëmë kisha disa simptoma: kokëdhembje të lehtë, pak koll dhe dhembje e skuqje të syve. Dje jam testuar për COVID-19 dhe kam rezultuar pozitiv. Në dy javët në vijim do të qëndroj në vetizolim.

Gjithë të mirat,

Albini

Ngjarja paraprake

Presidenti Meta publikon letrën që i ka dërguar Ramës, Ruçit dhe Manastirliut, ja çfarë iu kërkon

Ngjarja e ardhëshme

Ndryshimet e Ligjit për mbrojtje nga sëmundjet infektive para Komisionit të shëndetësisë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian