Albin Kurti i ka 60 ditë afat, instalimi i diktaturës është shaka

Kjo teza se po fitoi Kurti pushtetin do të instalojë diktaturë është shaka. Edhe po deshi ai s’mundet. Jo në Kosovë.

Po tentuan ata budallenjt e shumtë që ka rreth vetes u dalin përballē dinosaurët e luftës dhe paqes që ende janë gjallë dhe ia mbyllin karrierën. E sidomos KFOR- i nuk është aty vetëm për ata vuçkot e Veriut.

E pasi Kurti nuk është intelektual siç ma sugjeroni ju që emrin tuaj e shkruani me shkopinj të Kemetit nuk është mirēpo as budallë/e si do paterica të tij.

Ngase ka luftuar shumë për pushtet dhe ka të drejtë të zgjdh e zgjidhet i uroj të fitoj sa ia don zemra. Në një frymê i dëshiroj sukses ksaj rradhe në aspektin kadrovik.

Përndryshe 60 ditë afat i ka. Kosovën nuk e çliruan e bēnë partitë e as nuk munden ato ta marrin në qafë.

Ngjarja paraprake

Fakte interesante për çdo qark të Shqipërisë: Gjirokastra prodhon më shumë mbeturina…

Ngjarja e ardhëshme

Modelja 'turpëron' futbollistin

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian