Alaves – Barcelona, formacionet zyrtare

Barcelona do të kërkojë këndelljen në kampionat në përballje me Alavesin si mysafir.

Katalunasit e nisën mirë me dy fitore këtë edicion, por në tri ndeshjet e fundit nuk dinë për fitore në kampionat.

Barcelona pas pesë ndeshjes ka tubuar shtatë pikë, aq sa kanë edhe kundërshtari.

Trajneri Ronaldo Koeman për këtë ndeshje ka zgjedhur të startojë me katet sulmues.

Ousmane Dembele, Antoine Griezmann dhe Ansu Fati do të jenë në përkrahje të Lionel Messit.

Formacionet zyrtare:

Barcelona: Neto; Sergi Roberto, Piqué, Lenglet, Jordi Alba; De Jong, Busquets; Dembélé, Griezmann, Ansu Fati; Messi.

Alaves: Pas pak …

Ngjarja paraprake

Kovid 19 RMV/ 12 të vdekur, 1085 raste të reja.Shërohen 283 pacientë

Ngjarja e ardhëshme

Komuna e Ferizajt me 127 raste aktive të Covid-19

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian