Alarme për bomba në disa shkolla në Shkup

Shkollat e Shkupit edhe sot kanë qenë shënjestër për raportime për mjete shpërthyese.

Sipas SPB Shkup, në adresën elektronike në 12 shkolla të Shkupit janë dërguar mesazhe për mjete shpërthyese.

“Menjëherë pas marrjes së denoncimeve, nga zyrtarët policorë janë ndërmarrë masa për evakuim të objekteve dhe po kontrollohen nga njësitë anti-teror”, thonë nga policia.

Ndryshe, Maqedonia e Veriut me muaj po ballafaqohet me raportimin e rejshëm për bomba shpërthyese në shkolla, qendra tregtare, aeroporte dhe salla sportive.

Story i mëparshëm

Ivanova: Furnizimet publike kryesojnë me korrupsion

Story i radhës

Dhoma e Lionel Messit në Doha

Të fundit nga

Messi apo Maradona?

Si mysafir i DAZN, zv. presidenti i Interit, Javier Zanetti foli për shumë tema, duke përfshirë

AlbanianMacedonianEnglish