Alarme për bomba në 13 shkolla në Shkup

Shkup, 22 dhjetor – Alarme të reja për bomba të vendosura janë pranuar sot në adresat elektronike në 13 shkolla në Shkup.

 

Nga Ministria e Punëve të Brendshme informojnë se po vijojnë kontrollet antiterroriste.

“Deri më tani në SPB Shkup është denoncuar se në adresat elektronike të 13 shkollave në Shkup është dërguar kërcënim për mjet shpërthyes të vendosur. Menjëherë pas alarmeve të mara, nga nëpunësit e policisë janë ndërmarrë masa për evakuim të sigurt të objekteve dhe po vijojnë kontrollet antiterroriste dhe po ndërmerren masa për zbardhjen e rasteve”, bëjnë të ditur nga MPB-ja.

Burimi: zhurnal.mk

Story i mëparshëm

Bellaj pas barazimit: Kemi marrë katër pikë ndaj dy ekipeve më të vështira

Story i radhës

Stresi nuk e pranon ‘humbjen’ nga Gresa

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish