Aktori Mark Eden vdes në moshën 92 vjeçare

Ka ndërruar jetë ylli i “Coronation Street”.

Mark Eden, i cili luajti në “Coronation Street” luajti Alan Bradley, ka vdekur në moshën 92 vjeçare, shkruan BBC.

Aktori, i cili kishte vuajtur nga sëmundja Alzheimer “për disa kohë”, vdiq herët në ditën e Vitit të Ri, konfirmoi agjenti i tij në një deklaratë.

Eden ishte martuar me yllin tjetër të Coronation Street, Sue Nicholls, e cila luan rolin e Audrey Roberts.

Ai kishte qenë në spital që nga nëntori dhe vdiq paqësisht në orët e para të 1 janarit, tha agjenti i tij.

“Marku kishte një karrierë të gjatë që zgjati më shumë se 50 vjet, përfshirë tetë vjet në Coronation Street,” shtoi ai.

Aktori la pas gruan e tij Sue, vajzën Polly, djalin Saul dhe mbesën Emma. 

Ngjarja paraprake

Pamjet satelitore zbulojnë diçka të tmerrshme në Kroaci

Ngjarja e ardhëshme

Brezovica ‘thërret’ skitarët/ “Ka mjaftueshëm borë për skijim”

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian