Aksion policor në disa lokacione, kapen trafikantë të emigrantëve

Alsat mëson se policia po zhvillon aksion policor në Llojan të Kumanovës dhe në disa rajone në Shkup. Sipas informatave të para, janë arrestuar dhjetëra trafikantë të emigrantëve. Sipas të njëjtave burime, aksioni policor ka nisur tash e pesë ditë dhe përfshinë disa qytete. Ministria e Punëve të Brendshme pasdite do të mbajë konferencë për shtyp për të dhënë informacione shtesë në lidhje me rastin.

Ngjarja paraprake

Arrestohet 37 vjeçari nga Shkupi, i konfiskohet një sasi e marijuanës

Ngjarja e ardhëshme

Turqia nis një operacion të ri anti-terrorist në lindje të vendit

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian