Aksion për dhurim të gjakut në Xhepçishtë të Tetovës

Tetovë, 2 tetor 2020 (MIA) – Organizata komunale e Kryqit të Kuq Tetovë së bashku me ekipin profesional nga Shërbimi për Mjekësi të Transfuzionit pranë Spitalit Klinik të Tetovës për sot organizojnë aksion të ri për dhurim të gjakut Xhepçishtë.

“Dhurimi i gjakut do të zbatohet në hapësirat e xhamisë në fshatin Xhepçishtë, Komuna e Tetovës sot nga ora 13.30 deri në 16.00”, informojnë nga Kryqi i Kuq i Tetovës.

Ky aksion për dhurimin e gjakut ishte planifikuar për më 21 gusht por u shty për datën e sotme. as/ar/

Ngjarja paraprake

Pandemia dhe kamuflimi pas pandemisë COVID 19

Ngjarja e ardhëshme

Anglia vendos karantinë për udhëtarët nga Turqia dhe Polonia

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian