Aksion kontrollues në objektet hotelerike në Kavadar, arrestohen tetë persona

Ministria për Punë të Brendshme informon se në bashkëpunim me Inspektoratin Shtetëror të Tregut (ISHT) dhe Drejtorinë për të Ardhura Publike (DAP) kanë vazhduar me aksione kontrolli ndaj objekteve hotelerike në Kavadar.

Nga MPB thonë se në këto aksione në Kavadar, bashkërisht kanë mbyllur një objekt hotelerik.

Gjatë kontrollit janë kapur 28 persona pa ceritifikatë të vaksinimt, si dhe tetë persona të cilët kanë punuar si sigurim pa pasur licencë përkatëse për këtë veprimtari, pas çfarë ata janë arrestuar”.

“Gjithashtu, janë zbuluar edhe parregullsi në punën e domenit në kompetenca të IShT-së dhe DAP-it. Për të gjitha parregullsitë do të parashtrohen kallëzime përkatëse”, njoftojnë nga MPB.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Bilanci në një javë/ Policia: U zbuluan dy laboratorë droge, 22 operacione, u arrestuan 126 persona

Story i radhës

Kameramani i mbuluar nga bora në Lojërat Olimpike Dimërore 

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish