Aksidentohet Tesla ‘pa shofer’, vdesin dy pasagjerë

Dy burra u aksidentuan për vdekje pasi një veturë Tesla u përplas me një pemë dhe mori flakë në Teksas, gjersa policia beson se askush nuk ishte i pranishëm në vendin e shoferit në kohën e aksidentit.

Tesla Model S 2019 po udhëtonte me një shpejtësi të lartë kur nuk arriti të perceptonte një rrugë me kthesa.

Viktimat, të dy në të 50-tat e tyre, u gjetën në ulësen e pasagjerit, në pjesën e pasme të automjetit, raporton BBC.

Provat sugjerojnë se “askush nuk po drejtonte automjetin në kohën e goditjes”, tha Mark Herman, polici i Rajonit 4 të Harris, duke shtuar se çështja është ende nën hetime.

Është e paqartë nëse tipari Autopilot i Tesla ishte në përdorim./Gazeta Sinjali/

Ngjarja paraprake

Benzema pranë rinovimit me Real Madridin

Ngjarja e ardhëshme

5 këshilla për planifikim karriere efektive

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian