Aksidenti në rrugën Shtip-Radovish, 16 të lënduar janë pjesëtarë të armatës

Armata e Republikës së Maqedonisë së Veriut njofton se në aksidentin mes një furgoni dhe një autobusi në magjistralën Shtip- Radovish, 16 nga ghithsej 17 të lënduarit janë pjesëtarë të armatës, që po udhëtonin në relacionin Strumicë-Radovish-Shtip-Petrovec.

“Në aksidentin që sipas informacioneve tona ka ndodhur në ora 06:47, në kilometrin e tetë drejt Shtipit, po transportoheshin 16 pjesëtarë të armatës. Sipas informacioneve tona nuk ka persona rëndë të lënduar, të gjithë të lënduarit janë transportuar në Spitalin e Shtipit”, njoftojnë mes tjerash nga ARVM.

Autobusi është i tipit “Setra” në pronësi të kompanisë “Triteroll” nga Strumica.

Ngjarja paraprake

Janë regjistruar 593 kundërvajtje për mosmbajtje të maskave

Ngjarja e ardhëshme

Pozicioni i Kosovës në rrafshin ndërkombëtar si dhe mundësia e integrimit

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian