Aksident në Rrugën e Kombit, dyshohet për tre të plagosur

Një aksident i rëndë ka ndodhur këtë të mërkurë në rrugën Kukës-Morinë, pranë doganës në kufirin midis Shqipërisë dhe Kosovës.

Mësohet se një autobot me naftë është përplasur me një veturë tip “Volkswagen”.

Nga të dhënat e para, në këtë aksident kanë mbetur të plagosur tre persona. Drejtuesja e mjetit “Volkswagen” me targa të Kosovës ka shpëtuar mrekullisht pa lëndime, ndërsa në këtë aksident janë plagosur nëna dhe motra e saj.

Ndërkohë, plagosur ka mbetur edhe drejtuesi i autobotit.

Dyshohet se në aksident mund të ketë ndikuar edhe lagështia e rrugës. /A2 CNN/

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Faruk Shala pasi mposhti Ferizajn, përdorë puro kolumbiane! 

Story i radhës

MF: Mjete të siguruara nga BERZH-i për realizimin e autostradës Shkup-Bllacë dhe sistemin rajonal të menaxhimit me mbetjet e ngurta

Të fundit nga