Aksident në minierën e Bulqizës, plagosen tre persona

Një aksident ka ndodhur në minierën e Bulqizës.

Shkak dyshohet se është shpërthimi i gazit, ndërsa ngjarja ndodhi në nivelin e 17 të minierës.

Si pasojë kanë mbetur të plagosur tre minatorët Rrahim Karaj, Asllan Çakalli dhe Trifon Snalla.

Sipas burimeve minatorët kanë pësuar djegie të rënda të gradës së tretë. Ata janë nisur me urgjencë drejt Tiranës, për mjekim më të specializuar.

Fillimisht punëtorët janë dërguar në spitalin e Bulqizës për të marrë ndihmën e parë, ku nga pamjet shihen familjarët e shqetësuar.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Përdoruesit mund tu shtojnë muzikë karuselëve të fotove

Story i radhës

Krasniqi pret në parti një delegacion nga Turqia, i informon për zhvillimet politike në Kosovë

Të fundit nga