Aksident në Berat/ Makina del nga rruga, shpëton mrekullisht shoferi

Një aksident është regjistruar pak minuta më parë në qendër të qytetit. Një mjet, tip Fuoristradë, me targa AA 146 FK, ka devijuar nga rruga përgjatë shëtitores së qytetit dhe ka përfunduar mbi kagjellat anësore të rrugës.

Gjysma e makinës është devijuar mbi lum por fatmirësisht mjeti është mbajtur nga kangjellat e rrugës dhe nuk ka përfunduar brenda në lumë. Pas përplasjes, drejtuesi i mjetit, M.B, ka dalë nga makina pa lëndime. Në vendngjarje kanë shkuar forca të shumta policie që kanë mundësuar edhe tërheqjen e mjetin nga rruga, për të mos shkarë e përfunduar në lumë.

Burime nga vendngjarja bëjnë me dije se mjeti Fuoristradë kishte dalë nga parkimi dhe gjatë një tentative për të shmangur një mjet tjetër që po vinte me shpejtësi drejt tij, ka devijuar rrugën dhe është përplasur. Specialsitët e policisë rrugore po kryejnē edhe kqyrjen e zonës, për të zbuluar shkaqet e vërteta të aksidentit.

Ngjarja paraprake

Afro 1.5 milionë të vdekur nga COVID 19 në gjithë botën

Ngjarja e ardhëshme

Izraeli shkatërron shkallët historike që çdojnë drejt Mesxhid al-Aksasë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian