Aksident i rëndë trafiku në lagjen Aerodrom

Një aksident trafiku midis një automjeti pasagjerësh “Suzuki Baleno” dhe një furgoni “Volkswagen” ndodhi këtë mëngjes në bulevardin “Asnom” pranë hotelit “Hilton” në Aerodrom. Pjesa e përparme e automjetit të transportit, e cila përfundoi në trotuar, u shkatërrua nga goditja.

Edhe Njësiti i zjarrfikësve ndërhyri ndërsa u thirrën nga ambulanca.

Deri më tani, nga MPB nuk ka informacion në lidhje me personat e plagosur, por nga dëshmitarët okularë në terren, dy persona u dërguan në spital me ambulancë.

Një ekip nga Ministria e Brendshme ka inspektuar vendin e aksidentit. Prandaj, më shumë detaje do të njoftohen më vonë.

Ngjarja paraprake

Udhëtarët në Mbretërinë e Bashkuar do të duhet të kenë teste negative

Ngjarja e ardhëshme

Edmond Zotko i arrestuar nga SPAK për trafik kanabisi/Kryebashkiaku i Poliçanit: Nuk e kam kushëri, ka qenë kandidat i LSI-së

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian