Ajo që mund të bëjë Ronaldo është e pabesueshme

Mbrojtësi i Portos, Pepe tha se ai beson se sulmuesi i Juventusit Cristiano Ronaldo ‘është i lumtur në Torino’ dhe shpreson se ai do të ‘qëndrojë për më shumë vite’.

Të dy ishin shokë të skuadrës në Real Madrid por këtë vit Pepe ishte pjesë e ekipit që eliminoi Juventusin nga Champions League.

Veterani foli për ish-shokun e tij të skuadrës në NOVO dhe shpjegoi se do të ishte e vështirë të shihej Ronaldo që kthehej në Portugali.

“Sinqerisht, duke pasur parasysh se si unë e njoh atë, unë nuk e di nëse ai do të tolerojë mënyrën se si shumë njerëz flasin për futbollin në Portugali,” tha Pepe.

“Unë mendoj se ai është i lumtur në Torino, ai është golashënuesi kryesor në Serie A, ata që e kritikojnë atë nuk e dinë sa e vështirë është të shënosh më shumë se 30 gola çdo vit.

“Ajo që mund të bëjë Cristiano është e pabesueshme. Dhe shpresoj se ai do të qëndrojë atje për më shumë vite, duke u dhënë gëzim adhuruesve të futbollit dhe duke përfaqësuar Portugalinë shumë mirë, siç ka bërë gjithmonë. ”

Ronaldo ka shënuar 25 herë në Serie A këtë sezon.

Deri më tani, Ronaldo ka luajtur 126 ndeshje konkurruese deri më tani me Bianconerët, duke kontribuar 97 gola në këtë proces.

Ngjarja paraprake

‘Shpërthen’ Covidi në Prizren, përkundër masave qindra qytetarë shëtisin rrugëve

Ngjarja e ardhëshme

Shtyhet turneu ‘Lah Nimani’, shkak Kampionati Ballkanik

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian