Ajax – Roma, formacionet zyrtare

Ajax dhe Roma do të përballen në kuadër të çerekfinales së Europa League.

Roma mpsohti Shakhtar Donetsk  ndërsa Ajaxi eliminoi liderin e Ligue 1, skuadrën e Lille.

Për “Giallorossët” mungojnë disa lojtarë të rëndësishëm, El Shaarawy, Karsdorp, Kumbulla, Mkhitaryan, Smalling dhe Zaniolo mungojnë.

Ndërsa për Ajax, Blind, Haller, Marazaoui dhe Onana nuk janë të gatshëm.

Formacionet zyrtare të klubeve:

Ajax: Lopez, Mancini, Cristante, Ibanez, Peres, Diawara, Veretout, Spinazzola, Pellegrini, Pedro, Dzeko.

AS Roma: Scherpen, Timber, Alvarez, Klaasen, Neres, Gravenberch, Tadic, Rensch, Martinez, Tagliafico, Antony.

Ngjarja paraprake

SBASHK-u: Ka hezitim nga mësimdhënësit për ta marrë vaksinën kineze

Ngjarja e ardhëshme

Gjashtë vende arabe lejojnë namazin e teravisë në xhami

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian