“Ai u hodh nga shtrati…”/ Burri rrëfen momentin tronditës kur e zuri gruan duke e tradhtuar

Një burrë 57 vjeçar ka rrëfyer momentin kur e ka zënë gruan e tij duke e tradhtuar me shokun e djalit të tyre, 28 vjeçare.

Ai tha se në atë moment u ndje i poshtëruara, mirëpo ai përsëri dëshiron ta fal gruan e tij dhe ta vazhdojnë jetën e tyre.

Megjithatë, 57 vjeçari u shpreh se bashkëshortja e tij refuzon të pajtohet dhe dëshiron ndarjen.

Ai kërkoi këshilla nga psikologia e “The Sun”, transmeton “Bota sot”.

Rrëfimi i plotë

E kapa gruan time në shtrat me mikun më të mirë të djalit tonë.

Ishte poshtëruese, por kam arritur në fazën ku do të doja të falja dhe të vazhdoja.

Megjithatë, ajo këmbëngul se kemi mbaruar.

Ne jemi të martuar për 30 vjet dhe djali ynë është 27. Jemi të dy 52 vjeç.

Ndërsa unë jam një burrë i qetë, i turpshëm që punoj me elektronikë, ajo është ‘kafshë e festave’. Ajo i pëlqen të pijë dhe ende del me shoqet e saj çdo të premte mbrëma.

Ajo më ka tradhtuar më parë. Një herë mbërrita herët për ta marrë dhe e pashë të dilte nga një pijetore e përqafur me një burrë, duke e puthur.

U mërzita, por ajo tha se nuk do të thoshte asgjë dhe nuk duhet të shqetësohesha për këtë, kështu që vazhduam si zakonisht.

Shoku i djalit tim është 28. Djemtë u rritën bashkë.

Ai u martua dy vjet më parë, por martesa nuk zgjati dhe ai kishte qëndruar me ne. Prindërit dhe motra e tij jetojnë në Spanjë.

Shkova në një kurs trajnimi njëjavor, por pati një shpërthim Covid në hotel, kështu që na u desh të largoheshim.

Mbërrita në shtëpi herët dhe kur mora valixhen lart, gjeta gruan time në shtrat me banuesin tonë.

Ai u hodh nga shtrati, plot me falje, dhe gruaja ime u mërzit. Ai paketoi valixhet dhe u largua.

Mendova se martesa jonë ishte në rregull. Ne bënim seks një herë në muaj, gjë që mendoj se është normale, por gruaja ime mendon se dy herë në javë është ideale. Por, unë nuk pajtohem me këtë.

Unë dua ta përmirësoj në marrëdhënien tonë, por gruaja ime thotë se është e dërrmuar nga faji dhe dëshiron të largohet.

Ajo tha: “Pranoje – ne duam gjëra të ndryshme. Jeta jonë seksuale është e kot dhe unë kam qenë i tmerrshëm me ju. Me duhet te shkoj.”

Unë e dua atë, megjithatë. Thjesht nuk e ndjej se jam i mjaftueshëm.

Përgjigja e psikologes: Jeni të kundërt, por shpesh kjo është pjesë e tërheqjes në çifte.

Ajo ka harruar pse jeni bashkuar në fillim. Ajo është e mërzitur dhe ju i keni humbur shenjat, por mashtrimi në këtë mënyrë ishte i padrejtë dhe i padrejtë.

Përulësia juaj e pranon mashtrimin e saj, ndërsa me shumicën e njerëzve, kjo do të shkaktonte një reagim të ndryshëm.

Ajo është në siklet, kështu që duke u larguar nga marrëdhënia juaj ajo e bind veten se po bën gjënë e duhur.

Por ju ende e doni atë, kështu që tregoni pak shtyllën kurrizore dhe tregojini asaj se keni nevojë për këshillimin e çifteve për të kuptuar se çfarë ka shkuar keq.

A mund të bëni kompromis se sa rregullisht bëni seks – ndoshta një herë në javë?

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Torres: Guardiola dhe Enrique j janë trajnerët më të mirë në botë

Story i radhës

Putin thotë se nuk ekziston më, çfarë është marrëveshja e Minskut?

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish