AHMETI në SPOTLIGHT: BDI është forcë politike racionale dhe substanciale (VIDEO)

Jemi shërbyer jo me politika folkloriste por jemi përpjekur të jemi racional dhe substancial. Mendoj se shqiptarët kanë përparuar edhe pse ka edhe shumë punë për tu bërë. Në disa dikastere askoma nuk ka përfaqësim të duhur të shqiptarëve por kjo nuk është një gjë e paarritshme kur dihet që shumë gjëra madhore kanë lëvizur. Shpresoj që këto vite që kemi përpara do të jenë shumë të mira sa i takon përfaqësimit të shqiptarëve në ato dikastere ku ne kemi mangësi. Kështu u shpreh kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti në emisionin SPOTLIGHT me Alban Dudushin në Vizion Plus.

Ngjarja paraprake

AHMETI: UÇK-ja në Maqedoni të Veriut fitoi betejën edhe në HAGË (VIDEO)

Ngjarja e ardhëshme

Ali Ahmeti rrëfehet për luftën e UÇK-së: Ata të cilët thyen aktet, në kundërshtim me rregullat e luftës dhe me Kanunin shqiptar

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian